Kamper nowy czy używany? Podpowiadamy, co wybrać

Sprzedaż kamperów w Polsce rośnie jak na drożdżach. Coraz więcej osób chce spełnić marzenie o posiadaniu własnego „domu na kołach”, który daje olbrzymią swobodę w podróżowaniu. Karawaning to styl życia i bardzo ekscytująca forma turystyki. Jeśli także przymierzasz się do zakupu pojazdu kempingowego, to na pewno zadajesz sobie podstawowe pytanie: wybrać kamper nowy, czy może jednak używany? W podjęciu decyzji pomoże Ci nasz artykuł.

Nowy kamper: poznaj zalety tego rozwiązania

Zakup fabrycznie nowego kampera niewątpliwie wiąże się ze sporym kosztem – czy to ponoszonym jednorazowo, czy w ramach comiesięcznych rat kredytu/leasingu. Z drugiej strony propozycje finansowania są często na tyle atrakcyjne, że pozwalają cieszyć się podróżami własnym kamperem przy zachowaniu stosunkowo niewielkiego obciążenia finansowego.

Poza kwestią sporego wydatku zakup fabrycznie nowego pojazdu kempingowego ma praktycznie same zalety. Do najważniejszych z nich zaliczymy:

 • Pewność, co do pochodzenia i historii pojazdu(w tym bezszkodowości);
 • Gwarancja fabryczna producenta, która zapewnia bezcenny święty spokój na wypadek ewentualnych awarii oraz bezpieczeństwo finansowe (brak ponoszenia wysokich kosztów napraw);
 • Cieszymy się zupełnie nowym kamperem i jego wyposażeniem, z którego nikt wcześniej nie korzystał, co dla wielu osób jest bardzo ważne chociażby z przyczyn higienicznych;
 • Możliwość skonfigurowania kampera “pod siebie”, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb czy oczekiwań;
 • Bardzo niskie ryzyko awariiw trasie;
 • Wieloletnia trwałość samego pojazdu, jak i jego wyposażenia;
 • Wysoka wartość kampera przy odsprzedaży(pojazdy z pierwszej ręki są najbardziej poszukiwane na rynku wtórnym);

Wszystkie te argumenty jednoznacznie przemawiają za zakupem fabrycznie nowego kampera, oczywiście pod warunkiem, że pozwalają na to indywidualne możliwości finansowe. Nie należy natomiast z góry odrzucać pomysłu wybrania kampera z drugiej ręki, który także ma kilka istotnych zalet.

Używany kamper: czy niższy koszt uzasadnia ryzyko?

Nie da się ukryć, że kupując kampera z drugiej ręki zawsze ponosimy pewne ryzyko. Pojazd jest przecież używany, może mieć za sobą wiele podróży i spory przebieg na liczniku. Nigdy też do końca nie wiemy, kto i w jaki sposób z niego korzystał.

Jest natomiast sposób na zminimalizowanie czy wręcz wyeliminowanie tego ryzyka. Wystarczy kupić kamper z drugiej ręki w salonie, najlepiej autoryzowanego dealera danej marki. Często można trafić na oferty sprzedaży kamperów po wynajmie, leasingu czy oddanych w rozliczeniu, które są gruntownie sprawdzone przez dealera, nie mają wad ukrytych, a ewentualne usterki zostały fachowo usunięte. Zdarzają się nawet używane kampery objęte gwarancją.

Zalety zakupu używanego kampera są oczywiste:

 • Znacznie niższy koszt początkowy;
 • Kupując używany kamper od dealera również można skorzystać z finansowania;
 • Zdarzają się kampery z drugiej ręki z niewielkim przebiegiem i w bardzo dobrym stanie technicznymoraz wizualnym;
 • Niższy koszt ubezpieczenia OC/AC;
 • Mniejsze ryzyko kradzieży;
 • Wolniejsza utrata wartości, szczególnie w przypadku kamperów 2- i 3-letnich oraz starszych;

Znajdź kamper dla siebie

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujesz się na zakup fabrycznie nowego, czy używanego kampera, warto postawić na sprawdzonego, renomowanego sprzedawcę. Taką opinią cieszy się Hymer Poznań w Sadach koło Poznania, jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce.

Hymer Poznań to autoryzowany dealer cenionych marek producentów kamperów, a więc Hymer, Buerstner, Sunlight czy Crosscamp, a także przyczep Eriba. W ofercie dealera znajdziesz zarówno fabrycznie nowe (w tym dostępne od ręki), jak i używane kampery w doskonałym stanie technicznym. Możesz również skorzystać z atrakcyjnego finansowania zakupu, w tym promocyjnego leasingu.

Z aktualną ofertą kamperów marki Buerstner dostępnych w ofercie Hymer Poznań zapoznasz się na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/buerstner/kampery/.