Kupuj bilety lotnicze sprytnie i tanio

Jak wynika z raportu „Osobowość Finansowa” przygotowanego przez ING Życie, aż 55% Polaków planuje wakacyjny urlop na kilka miesięcy przed podróżą*. Najczęściej jednak korzystamy z ofert biur podróży, przez co wymarzony urlop kosztuje nas kilkanaście procent więcej, niż jak byśmy samodzielnie planowali podróż. I, choć aż 64% z nas deklaruje możliwość podwyższenia limitu wakacyjnych wydatków, warto wiedzieć, jak zaplanować wakacje, płacąc jak najmniej.

Istotną rolę w planowaniu wakacyjnych wydatków odgrywa cena dojazdu do wymarzonego hotelu. Niezależnie od tego, czy marzy nam się wypoczynek na słonecznej Krecie, czy też może chcemy zaznać słońca znad Costa del Sol, koszt dolotu mocno drenuje kieszeń. Tak jak pisaliśmy niedawno, warto przestrzegać 4 złotych zasad dotyczących podróżowania – jednak nie zawsze możliwe jest całkowite zastosowanie się do nich. Dlatego też warto poznać pewien dość prosty sposób, który może obniżyć cenę biletu lotniczego nawet o kilkanaście procent.

Azair.eu, czyli najtańsze połączenia w jednym miejscu

Stroną internetową, którą powinien znać każdy podróżnik, jest Azair.eu. Choć z pozoru wydawać się może, że jest to kolejna porównywarka cenowa, jej możliwości znacznie przekraczają możliwości pozostałych stron na rynku. Wszystko dzięki temu, że silnik Azair.eu samodzielnie paruje połączenia proponowane przez przewoźników lowcostowych (Wizzair oraz Ryanair). W konsekwencji, system potrafi wyszukać połączenia tańsze nawet o kilkaset złotych!

Jak wyszukać lot na Azair.eu?

azair-eu-jak-kupic-bilet

  1. Wpisz miejsce wylotu oraz kierunek podróży (nie muszą to być konkretne lotniska – jeżeli chcesz zobaczyć ceny lotów dla lotnisk w pobliżu, kliknij przycisk „Add more airports” z prawej strony, albo wpisz „Poland”).

  2. Jeżeli potrzebujesz inspiracji, w polu wyszukiwania wpisz „Anywhere” – system wówczas pokaże Ci wszystkie możliwe połączenia w określonym przez Ciebie okresie.

  3. Wybierz datę wylotu. Jeżeli wybierzesz domyślne pole „Cheapest flight between dates”, system poprosi Cię o wybranie NAJWCZEŚNIEJSZEJ daty WYLOTU oraz NAJPÓŹNIEJSZEJ daty POWROTU. W tym miejscu określ również, na jak długo pragniesz wyjechać – przesuń suwak np. w celu ustawienia długości wyjazdu na 13-15 dni.

  4. Wybierz maksymalną liczbę przesiadek (pamiętaj, że każda „przesiadka” to w tanich liniach oddzielny lot! Zatem każdy kolejny segment podróży wiąże się z kosztem bagażu rejestrowanego!).

  5. Czy jesteś w stanie spędzić noc na lotnisku? Jeżeli tak, zaznacz kwadracik oznaczony na naszym schemacie numerem 5.

  6. Kliknij szukaj (jeżeli szukasz lotu dokądkolwiek, wyszukiwanie może zająć kilka minut).

Dlaczego Azair.eu?

Azair.eu oferuje Ci dziesiątki filtrów, dzięki którym masz pewność, że wybierasz najtańszy lot. Nie musisz ograniczać się jedynie do wyboru daty +/- 3 dni – możesz wybrać dłuższy okres, na przykład od 5 grudnia do 31 lipca!

Jeżeli zatem pragniesz zaoszczędzić na biletach lotniczych, koniecznie zajrzyj do tego narzędzia. A jeśli nie wierzysz w jego umiejętności, spójrz na porównanie dwóch ofert na loty tego samego dnia. Jedna oferta to oferta z Azair.eu… druga zaś jest droższa o 37%!

Tutaj oferta z Azair.eu

Tutaj oferta z Azair.eu…


...a tutaj oferta konkurencyjnego portalu

…a tutaj oferta konkurencyjnego portalu

 

*Źródło statystyk: Faceandlook.pl „ Wakacyjne wydatki Polaków”