Zachwycające Cabo da Roca

Cabo da Roca to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Portugalii. Zachwyca zwłaszcza o wschodzie lub zachodzie słońca. Obok takich krajobrazów nie sposób przejść obojętnie.

Podstawowe informacje

Cabo da Roca to miejsce oddalone około 40 km od stolicy Portugalii oraz 14 kilometrów od zabytkowej Sintry. Przez wieki uznawany był za koniec znanego ówczesnym świata. Zmieniło się to oczywiście wraz z odkryciami Krzysztofa Kolumba. Jednak przylądek nadal pozostał najbardziej na zachód wysuniętym punktem Europy. Obecnie jego znaczna część leży na terenie Parku Narodowego Sintra – Cascais. Do pierwszej miejscowości warto zajechać choćby po to, żeby pospacerować po wspaniałych pałacach, w których odpoczywali portugalscy książęta. Natomiast w drugiej znajdziecie jedne z lepszych plaż w okolicach Lizbony.

Zobacz więcej zdjęć

Więcej naszych zdjęć i relacja z przylądku Cabo da Roca:
https://powroty.do/portugalia/przyladek-cabo-da-roca/

Krajobrazy na Cabo da Roca i w okolicach na prawdę zachwycają! My mieliśmy dodatkowo szczęście z dobrą pogodą i byliśmy poza sezonem.

Jak dojechać do Cabo da Roca?

Istnieją trzy najbardziej popularne możliwości dojazdu na przylądek. Najwygodniejsza to dojechanie wynajętym autem. W zależności od tego czy wybierzemy drogę autostradą przez Estoril, czy pojedziemy przez Sintrę, droga nie powinna nam zająć dłużej niż 35-45 minut. Pamiętajmy jednak o koniecznych opłatach za autostradę w Portugalii.

Dostaniecie się tu także komunikacją publiczną. Autobusy kursują z obu pobliskich miejscowości i w obu przypadkach swoją podróż zaczynamy od lokalnego dworca autobusowego. W Cascais wybieramy autobus o numerze 403 w kierunku Estacao Sintra. Kursują one mniej więcej co godzinę, a przejazd trwa około pół godziny. Z Sintry analogicznie jak w poprzednim przypadku. Również ta sama linia, jedynie godziny odjazdów są inne.


Booking.com