Spędź niezapomniane chwile nad morzem – zarezerwuj apartamenty w Świnoujściu!

Świnoujście należy do najpopularniejszych kurortów nadmorskich w tej części Europy. Nic dziwnego – najcieplejsze wody na polskim Wybrzeżu, rozległa plaża i przyjazny klimat sprawiają, że to doskonałe miejsce na urlop nad morzem. Jakie atrakcje czekają na turystów w Świnoujściu? Sprawdź!

Z tekstu dowiesz się:

  • czy Świnoujście może się pochwalić piaszczystymi plażami,
  • co warto zobaczyć podczas urlopu w Świnoujściu,
  • jak znaleźć nocleg w dogodnej lokalizacji.

Świnoujście leży na 44 wyspach i wysepkach. Największe z nich to Uznam, Wolin i Karsibór. Jest też najdalej wysuniętą na północ miejscowością w Polsce. To niezwykłe położenie nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić Świnoujście!

Zobacz apartamenty Świnoujście w ofercie Sun & Snow!

Plaże i kąpieliska w Świnoujściu – gratka dla turystów

Plaża w Świnoujściu należy do najszerszych w Polsce. W najbardziej rozległym miejscu ma aż 200 metrów, a cofające się morskie wody sprawiają, że z roku na rok staje się coraz szersza. Jeśli jesteś wielbicielem spacerów brzegiem morza, tu znajdziesz prawdziwy raj: piaszczyste plaże ciągną się aż przez 10 kilometrów!

Na uwagę zasługuje również fakt, że w Świnoujściu morska woda jest najcieplejsza na polskim Wybrzeżu. Latem prądy podnoszą temperaturę wody nawet do 25-26°C. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza kąpielisko na wyspie Uznam, które wielokrotnie otrzymywało certyfikat Błękitnej Flagi. To oznacza, że spełnia restrykcyjne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i czystości.

W kurorcie panują doskonałe warunki do pływania i plażowania! Wiele osób uprawia tu też takie sporty wodne, jak kajakarstwo, kitesurfing czy żeglarstwo.

Atrakcje Świnoujścia – co warto zobaczyć

Świnoujście to miejscowość o charakterze uzdrowiskowym. W sanatoriach i zakładach lecznictwa wykorzystuje się dobroczynne właściwości borowiny oraz solanek, które wspomagają leczenie schorzeń kardiologicznych, układu ruchu czy skóry.

Poza obiektami uzdrowiskowymi w Świnoujściu warto również odwiedzić:

  • najwyższą w Polsce latarnię morską,
  • Podziemne Miasto na wyspie Wolin,
  • pozostałości po fortach i umocnieniach, m.in. Westbatterie i fort Gerharda,
  • przedwojenny bulwar, wzdłuż którego ciągną się sklepy i punkty gastronomiczne.

Warto również skorzystać z szerokiej oferty rejsów i wycieczek do pobliskich skandynawskich i niemieckich miejscowości.

Świnoujście – nocleg w dogodnej lokalizacji

Świnoujście może się pochwalić bogatą bazą noclegową. Do wyboru są nie tylko hotele i kwatery prywatne. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się również komfortowe apartamenty, w tym także obiekty z wyodrębnioną strefą wellness. Wygodne noclegi można znaleźć również w pobliżu Parku Zdrojowego, co jest doskonałą propozycją dla turystów, którym zależy na intensywnym korzystaniu z dobrodziejstw uzdrowiska.

Zarezerwuj więc apartament nad morzem i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem. Noclegi w Świnoujściu czekają!


Booking.com