Cypr czy La Gomera? Gdzie można lepiej wypocząć?

Cypr i La Gomera to dwie europejskie wyspy, na których można poszukać odpoczynku i wytchnienia. Sprawdzamy, która oferuje więcej atrakcji i gdzie łatwiej o ciszę i spokój.

Cypr – wyspa Afrodyty i starożytnych zabytków

Cypr jest wyspą bardzo chętnie wybieraną przez turystów, nie tylko z Europy. Za wyborem Cypru jako miejsce na wakacje 2024 w wersji all inclusive przemawiają dobrze przygotowane hotele, świetne restauracje i moc atrakcji na miejscu. Cypr jest tak popularny, że lepiej nie czekać na oferty last minute. Może się okazać, że ich nie będzie.

Co można robić na Cyprze? To wyspa, a więc zawsze można się skierować ku plaży. Jedna ze słynniejszych, plaża Afrodyty, jest kamienista, ale i piaszczystych nie brakuje. Dobrym przykładem jest Nissi Beach.

Cypr to także liczne zabytki z okresu starożytności, czyli okazja do delektowania się historią na żywo. W Parku Archeologicznym w Pafos ciągle prowadzone są wykopaliska. Nie przeszkadza to w zwiedzaniu go.

Ogólnie jednak w dużych ośrodkach turystycznych, np. w Pafos i Larnace, jest bardzo dużo typowo sezonowych atrakcji. Na Cyprze odpoczywa się w ruchu.

La Gomera – wyspa Krzysztofa Kolumba

La Gomera leży w Archipelagu Wysp Kanaryjskich, co może robić mylne wrażenie na jej temat. Wyspy Kanaryjskie postrzegane są bowiem jako mocno zatłoczone i pełne atrakcji dla sezonowych gości. To niewątpliwie dobry kierunek na wakacje 2024 w wersji all inclusive, bo hotele są świetnie przygotowane na przyjęcie wymagających gości. Nie brak ofert last minute, dlatego na Wyspy Kanaryjskie można się wybrać praktycznie w dowolnym momencie.

Jednak La Gomera jest inna. To wyspa, która proponuje przede wszystkim ciszę i spokój. Największą atrakcją jest dom Krzysztofa Kolumba i… wszechobecna, niemal dziewicza roślinność. Nie ma tu typowego życia turystycznego, za to jest dość przestrzeni do odpoczynku, refleksji i relaksu. Idealne miejsce dla introwertyków oraz tych, którzy potrzebują ucieczki od codzienności.

Cypr czy La Gomera?

Na to pytanie dość łatwo odpowiedzieć. Jeśli zależy ci na ciszy i spokoju, a do tego potrafisz sobie samodzielnie zorganizować czas, wybierz La Gomerę. Jeśli chcesz oglądać zabytki, zwiedzać muzea i jaskinie, a do tego nie przeszkadza ci ruch lewostronny, wybierz Cypr.