Puck – co warto zobaczyć i gdzie nocować?

Puck, chociaż leży nad morzem, zazwyczaj traktowany jest jako lokalizacja tranzytowa. A szkoda! Miasto ma bowiem sporo do zaoferowania, zarówno w kontekście aktywnego wypoczynku, jak i części zabytkowej. Liczne bary, restauracje, piękny port oraz plaże sprawiają, że jest to doskonała baza do wypoczynku i na próżno szukać tu nudy.

Puck łączy w sobie elementy typowej, miejskiej infrastruktury z typowymi dla morskich kurortów atrakcjami. Miejsce dla siebie odnajdą więc tu osoby poszukujące spokoju, wypoczynku czy letniej, morskiej opalenizny, jak również ci, którzy są miłośnikami spacerów wśród miast oraz odkrywania dawnej historii.

Wracając do przeszłości

Puck, jako miasto, naturalnie może poszczycić się ryneczkiem. Sercem tego miejsca jest powstały w XVIII wieku zespół kamieniczek, które na przełomie kolejnych lat były przebudowywane. Co ciekawe, miasto zachowało swój szachownicowy układ ulic, charakterystyczny dla czasów baroku. W tamtych latach uważano bowiem, że taki system urbanistyczny cechuje miasta idealne! W centrum znajduje się niewielki, urokliwy ratusz. Wokół oczywiście nie brakuje miejsc do odpoczynku przy filiżance kawy czy kawałku pysznego ciasta.

Na uwagę zasługuje także Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, a dokładnie jego oddział w kamienicy mieszczańskiej. Odwiedzając to miejsce, można zapoznać się z niezwykle bogatą historią pszczelarstwa pomorskiego. Zobaczymy tu kolekcję sprzętów, uli oraz narzędzi pszczelarzy. Oddział mieści się w odrestaurowanym w latach 80 budynku.

Morska infrastruktura

Położony nad morzem Puck oferuje też szereg atrakcji charakterystycznych dla letnich kurortów. Turyści mogą podziwiać piękny port, który powstał w 1920 roku i był pierwszym portem wojennym w II RP. Obecnie miejsce służy zarówno rybakom, jak i amatorom sportów wodnych. Tuż obok znajdują się dwie plaże, z których rozpościera się ładny widok na zatokę i półwysep helski. Po środku, jak w większości miast nadmorskich, znajduje się molo. Miejsce przystosowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, oferuje tu szereg atrakcji. W pobliżu nie brakuje miejsc z gastronomią czy pamiątkami.

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością docenią położoną między drzewami promenadę w parku im. Feliksa Nowowiejskiego, która ciągnie się wzdłuż wybrzeża. Podobnie jak ścieżka rowerowa.

Miasto ma do zaoferowania bogatą bazę noclegową. Biorąc tylko pod uwagę apartamenty Puck może poszczycić sie wysokiej jakości mieszkaniami na wynajem, które będą odpowiadać potrzebom zarówno dla dużych rodzin, jak i par. Co najważniejsze, sporo z apartamentów na wynajem położonych jest tuż przy samej zatoce, dzięki czemu turyści mają blisko do najważniejszych miejsc, a także piękne widoki.

Miejsce na urlop

Puck to absolutnie doskonała baza wypoczynkowa. Mimo, iż jest to spore miasto, panuje tu względny spokój, który sprzyja wypoczynkowi. To również świetny punkt startowy do zwiedzana okolicznych miejscowości czy regionu. W kilkanaście minut można dotrzeć na półwysep helski, Władysławowa czy przy nieco dłuższej wyprawie do Trójmiasta.

 

 


Booking.com