Gdzie plażować w Trójmieście?

Większość turystów rozpoczyna zwiedzanie Trójmiasta od Gdańska, który uznawany jest za jedno z najciekawszych miast Polski. Jak prezentują się plaże w tym miejscu? Gdzie warto się zatrzymać?

Gdańsk – miasto, które warto odwiedzić

Gdańsk jest miastem jedynym w swoim rodzaju: z jednej strony jest to jedna z najwspanialszych metropolii w Polsce, z drugiej zachwyca kameralnymi uliczkami i atmosferą urokliwego miasteczka. To kontrastowe połączenie dopełnione jest malowniczym położeniem, nadającym miastu nadmorskiego charakteru. Dla osób spragnionych odpoczynku i rekreacji, Gdańsk ma do zaoferowania doskonale zagospodarowane plaże.

Dlaczego warto odwiedzić plaże Gdańska?

Nie wszyscy to wiedzą, jednak woda w Zatoce Gdańskiej jest przeważnie odrobinę cieplejsza niż ta docierająca do brzegu wprost z otwartego morza. Linia brzegowa w samym Gdańsku jest bardzo subtelna, nie ma tutaj drastycznych różnic w głębokości, dlatego kąpieliska gdańskie są idealne dla rodzin z dziećmi i wczasowiczów poszukujących łagodnego zejścia do morza.

Warto wspomnieć, że większość plaż Gdańska uzyskuje co miesiąc certyfikat Błękitnej Flagi, który przyznawany jest plażom o nienagannych standardach. Są tutaj dostępne kąpieliska z wypożyczalniami sprzętu pływackiego, zestawów sportowych takich jak latawce czy paletki z lotkami do badmintona. Oczywiście wszystkie główne miejskie plaże są strzeżone, dlatego rekreacja w tych miejscach jest w pełni bezpieczna.

Gdańskie plaże, podobnie jak i większość nadbałtyckich, słynie z pięknego koloru, sypkiego piasku, który zachęca do wielogodzinnego zażywania kąpieli słonecznych.

 

Gdzie nocować w Gdańsku?

Jeśli naszym marzeniem jest dokładne poznanie tego fascynującego miasta i czerpanie z jego atmosfery, warto wynająć hotel w centrum Gdańska. Godnym uwagi miejscem jest kultowa wręcz, Wyspa Spichrzów. Zachwycająca architektura, wyciszone od zgiełku miasta miejsce położone jednak w Śródmieściu, predestynują tę lokalizację do miana idealnej turystycznej bazy wypadowej. To tu umiejscowiony jest wyjątkowy butikowy hotel. Gdańskie Stare Miasto jest w zasięgu krótkiego spaceru od Grano Hotel, który swoją nazwę zaczerpnął od historycznych spichrzów („el grano” znaczy „ziarno”).

Piękne wnętrza, urządzone w duchu art deco, uprzejma i komunikatywna obsługa, świetnej jakości posiłki serwowane w hotelowej restauracji to tylko jedne z atrakcji, jakich można spodziewać się po pobytu w obiektach Grano. Rezerwacji na czas pobytu w wygodny sposób można dokonać online poprzez stronę hotelu: https://www.granohotels.pl/


Booking.com