Wyspy Kanaryjskie – pogoda – kiedy jechać

Na Wyspach Kanaryjskich panuje tzw. wieczna wiosna, zresztą same wyspy nazywane są wyspami wiecznej wisony. Kanary mogą być dobrym celem podróży przez cały rok. Zimą polecamy np południe Gran Canarii. Słońce pięknie świeci, a opady rzadko występują, doskonała wręcz pogoda na wypoczynek na plaży, szczególnie dla osób które lubią ciepło ale nie lubią męczącego gorąca. To również czas na wędrówki po górach i jazda rowerem.

Latem odpowiedni klimat oferuje raczej północna strona wyspy Gran Canaria. Wówczas temperatura jest tu komfortowa w odróżnieniu od południowej części wyspy gdzie może być wręcz nieznośnie gorąco.

Zimą wyspy kanaryjskie są celem podróży dla licznych turystów z Europy Środkowej, natomiast latem Gran Canaria staje się chętnie odwiedzana przez Hiszpanów z lądu, którzy chcą uciec na kilka tygodni od upałów.

Wyspy Kanaryjskie mają klimat związany z klimatem zwrotnikowym. Różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi miesiącami są raczej niewielkie, i tak zimą średnie temperatury to 18-19 stopni Celsjusza a zimą około 24-25 stopni. Dodatkowo na Kanarach mamy praktycznie 300 dni słonecznych w roku a na Lanzarote średnio aż 330. Klimat poszczególnych wysp różni się, z najlepszej pogody skorzystamy na Fuerteventurze gdzie ciepło przynoszą jej wiatry znad Afryki. Druga podobna wyspą jest Lanzarote. Ciekawa pogodowo jest Gran Canaria i Teneryfa gdzie północ wysp ma inny klimat niż południe o wiele bardziej gorące niż północ. Północ polecam raczej latem a południe w zależności od preferencji odnośnie temperatur gdzie latem może być bardzo gorąco jak np. w Grecji a zimą przyjemnie wiosenno-letnie. Oczywiście na wybrzeżu temperatury różnią się od wnętrza wyspy i latem upał np. dla mnie jest w sam raz :). Słoneczną pogodę w wakacje mamy wręcz zapewnioną.


Booking.com